Programi društva

Rekreacija in šport

Namen programa je, da poskrbimo za boljšo kondicijo in socialni učinek ter boljšo samopodobo invalida ter preventiva, kot pomemben dejavnik pri ohranjanju zdravja. Gibalno-športne aktivnosti so pomemben dejavnik socialnega življenja človeka, tako tudi invalida. Omogoča, da se rekreira, krepi telesne in duševne sposobnosti, preprečuje stres in frustracije, spodbuja samostojnost, zabava v družbi, sklepa nova poznanstva in prijateljstva ter se s tem počuti del skupine. Biti športno aktiven vodi k izboljšanju k boljšemu, kvalitetnejšemu življenju. Z omenjenim programom bomo invalide povlekli iz osame, ga vključili v družbo in okolje. Vključujemo tudi družinske člane, saj se med športno rekreacijo razvija družinska dinamika ter se vzpostavljajo novi odnosi.

Športne dejavnosti izvajamo 2x tedensko:

• Viseče kegljanje

• Električni pikado

• Balinanje

• Šah

Mednarodno športno srečanje amputirancev na Hrvaškem, 2019

Programe in delovanje Društva amputirancev Slovenije financira FIHO.

Stališča Društva amputirancev Slovenije ne izražajo stališč FIHO.