DAN ODPRTIH VRAT NSIOS, 14.12.2023

V četrtek 14.12.2023 , je. Nacionalni svet invalidskih organizacij Slovenije priredil Dan odprtih vrat v njihovih novih prostorih na Kotnikovi ulici 28 v Ljubljani. NSIOS je nevladna organizacija, ki prostovoljno združuje reprezentativne in druge invalidske organizacije, ki delujejo na nacionalni ravni v Republiki Sloveniji. Udeležilo smo se ga naš predsednik Alojz Golob, tajnica Mojca in dva člana.

V NSIOS se združuje 25 invalidskih organizacij in med njimi tudi naše Društvo amputirancev Slovenije.

Za okroglo mizo so bili vodstvo NSIOS Mateja Toman in Mojca Vavpotič, predsedniki in predstavniki nekaterih društev in organizacij, ki sodelujejo in drugi povabljeni gostje. Ob prijateljskem vzdušju so se odvijali razni pogovori, izmenjala mnenja in tudi nasveti s svetlim pogledom na prihodnost.

Zapisal: Jože Borsan