TRADICIONALNO ROMANJE NA ŠKOFIJSKO BOŽJO POT

ZAPLAZ, 27.08.2022

Iz Društva amputirancev Slovenije se nas je 41 članov udeležilo zdaj že tradicionalnega romanja na Zaplaz v soboto 27.08.2022. Udeležba naših članov je bila številčno primerljiva preteklim letom. Na Zaplazu pa je bila udeležba, vsak po našem mnenju, veliko manjši. Mašo je vodil novomeški škof msgr. dr. Andrej Saje. Po maši smo pred cerkvijo malo poklepetali in se družili z drugimi invalidi, nato pa pot nadaljevali v Gostilno Kovač na Sela pri Radohovi vasi.

Naše romanje je vseskozi spremljalo petje, kar je romarjem se dvignilo razpoloženje in počutje. Prekinili smo ga le ob kosilu.

Ob 16ih smo se odpravili na avtobus in odšli proti domu. Seveda z obljubo, da se ob letu zopet srečamo in ponovimo čudoviti dan.

Zapisal:

Alojz Golob