dOGODKI  društva

PREDAVANJE POLICISTOV POSTAJE NOVO MESTO IN MARTINOVANJE, 18.11.2022

Naše društvo je v petek, 11.11.2022 organiziralo predavanje policistov Policijske postaje Novo mesto na temo »Varno v prometu«-. Predavala sta nam dva policista prometne policije in nam na praktičnih primerih predstavila, kako je potrebno ravnati, da bomo mi in ostali udeleženci varni v prometu. Izvedeli smo veliko novih pravil in tudi obnovili stara, že malo pozabljena. Odgovarjala sta tudi na vprašanja članov, ki so na konkretnih težavah iskali praktične in pravilne rešitve. Lepo smo se jim zahvalili in jim obljubili, da jih v prihodnjem letu spet povabimo.

Nadaljevali smo z krstom mošta. G. Fink je ob pomoči pevskega zbora opravil pravi obred. Kasneje smo ob dobri martinovi pojedini in glasbi tudi zaplesali in se družili. Kar prehitro je minilo. Ob dobri jedači in petju človek pozabi na telesne pomanjkljivosti.

Obljubili smo si, da ob letu ponovimo.

Mali Slatnik, 18.11.2022