Športni turnir invalidov Društva amputirancev Slovenije

V četrtek, 1.10.2020 smo v Društvu amputirancev Slovenije organizirali športni turnir v Brusnicah na balinišču.

Na prijateljski turnir smo povabili še društvo upokojencev iz Brusnic in Stopič.

Pomerili in tekmovali smo se v naslednjih disciplinah:

1. viseče kegljanje,

2. električni pikado,

3. balinanje,

4. šah.

Otvoritev športnega turnirja se je začelo z uvodnim pozdravom in nagovorom, ki ga je podal predsednik društva amputirancev Alojz Golob. Nato je besedo predal vodji turnirja gospodu Slavku Lenarčič, ki je podal kratka navodila in pojasnila ter objasnil kako bo potekal turnir. Skupno je bilo 39 udeležencev/tekmovalcev, od tega 13 članov DAS.

Po končanem tekmovanju je sledilo razglasitev rezultatov po posameznih panogah tekmovanja. Naši invalidi so dosegli kar dobre rezultate. Po razglasitvi rezultatov je sledila skromna malica in prijateljsko druženje do popoldanskih ur.

Nato so se udeleženci turnirja polnih lepih vtisov odpravili proti domu, izrazili pa so željo, da s športnimi tekmovanji/srečanji nadaljujemo še v prihodnje.

Tajništvo društva