Mednarodno Športno Tekmovanje Invalidov

Mednarodno športno tekmovanje invalidov Društva amputirancev Slovenije, 24.6.2020

V sredo, 24.6.2020 smo v Društvu amputirancev Slovenije organizirali mednarodno športno tekmovanje v Novem mestu, nadaljevali pa v Brusnicah. Na prijateljsko tekmovanje smo povabili še društvo upokojencev iz Brusnic in invalide iz Generalskega Stola iz Karlovca.

Pomerili smo se v naslednjih disciplinah:

1. viseče kegljanje,

2. električni pikado,

3. balinanje,

4. šah.

Otvoritev mednarodnega športnega tekmovanja smo začeli s slovensko himno, ki jo je zapela vodja pevske sekcije Marija Jerele. Uvodni pozdrav in nagovor je podal predsednik društva amputirancev Alojz Golob, nadaljeval predsednik invalidov iz Generalskega Stola Juraj Škrtić, na koncu pa je tekmovalce in obiskovalce pozdravil še predsednik NSIOS Borut Sever. Skupno je bilo 75 udeležencev/tekmovalcev, od tega 12 članov DAS.

Na tekmovanju smo osvojili naslednja mesta:

Kegljanje na vrvici:

• HIDRA – 1. mesto

• DAS M – 2. mesto

• DAS Ž – 3. mesto

Šah:

• Marjan Zajc, DAS: 1. mesto

• Jože Henigman, DAS: 2. mesto

• Dubravko Cindrič, HIDRA: 3. mesto

• Petar Skukan, HIDRA: 4. mesto

Električni pikado:

• DAS: 1. mesto

• DU Brusnice M: 2. mesto

• DU Brusnice Ž: 3. mesto

• HIDRA: 4. mesto

Balinanje:

• DAS: 1. mesto

• DU Brusnice: 2. mesto

• HIDRA: 3. mesto, 1. ekipa

• HIDRA: 4. mesto, 2. ekipa

V sklopu kulturnega programa so nas razveseljevali naši pevci, po podelitvi medalj in pokalov je sledila pogostitev in prijetno druženje. Bolj kot rezultati, je bilo pomembno druženje. Dogovorili samo se, da s športnimi tekmovanji/srečanji nadaljujemo še v prihodnje.

Bojan Florjančič, športni referent , Alojz Golob, predsednik društva